Září 2009

Rakousko-Grossglockner

Po 14-ti denním domlouvání vyjíždíme v pátek 11.9. ze Znojma.Jedu já-Dejf na Suzuki Freewind,Martin na V-stromu 650,Franta Yamaha XT500 a na poslední chvíli se připojuje Lukáš s Triumfem Tiger.V Hnánicích na hranicích tankujem do plna a sypem na jihozápad.Projíždíme Horn,Krems.Po 100 kilákách zaínají kopce a zatáčky.Hezká silnice.2x zastavíme,aby se nám prokrvily zadky a svačíme.Náš dnešní cíl je kemp u města Aigen.Po jednom zmoknutí tam v 19 h dorážíme.Stavíme stany a začíná pořádně pršet s přestávkama až do rána.Kemp je pěknej,na záchodě teplá voda,uprostřed rybník,okolo krávy a koně,pár důchodců v karavanech.Dáme si 2 piva na recepci,pak pár plechovek u stanu a jdem spát.
Ráno mírně prší ,tak startujem v nepromokách.Stany a krámy tam necháváme,v Rakousku se přece nekrade.Asi po 50 km směr Grossglockner tankujem.Na první křižovatce mi ustřeluje  zadní kolo a málem padám.Lukáš za mnou se leká,brzdí a málem si taky ustele.Ještě ke všemu tam jsou policajti v autě.Pozdějc se shodujem v tom,že tu silnici někdo namydlil.V poledne jsme pod Grossglocknerem,za 18 E dostáváme vstupenku,průvodce a nálepku a začíná 47 km zatáčkovýho pekla.Vede to do kopce,z kopce,řadím 2-3-4-3-2,někdy i 1,naklápíme mašiny jako nikdy předtím a  užíváme si.Na konci si dáváme hodinovou kochací a fotící pauzu a nakupujem suvenýry. Zpátky vyjíždíme na nejvyšší bod,kde leží závěj loňskýho sněhu.Cesta do kempu proběhla bez incidentu,akorát nás zastavily krávy přes silnici.Když se s náma vyfotily,tak odkráčely na pastvu.Večer si vaříme kotlík z konzerv co kdo dá a po pár pivech jdu chrnět,mám toho dost.
Ráno,spíš dopoledne balíme tábor a jdem zaplatit.Chcou po nás 13 E,to je za 2 dny víc než slušný.Zpátky jedeme trochu jinudy,tak zastavujeme u Salzy. Řeka má dravý proud a krásnou modrozelenou barvu.Hulákáme na vodáky a voni odpovídají-česky! Je tam taky  banda na motorkách z Brna,tak s nima plkáme a Franta jim dává náš znak na nálepce.Od Melku do Kremsu jedem kolem Dunaje.Koukáme na výletní lodě,nad řekou ve stráni jsou vinohrady,je to krásnej kraj.Poslední kilometry k domovu jsem protrpěl, protože mě bolel zadek jako svině.Abych to zhrnul,tak to bylo parádní a určitě to zopakujeme, třeba jinudy.Já vím,že už jste tam všichni byli,ale ti co ne,tak tam jeďte,stojí to za to. 

[inspic=234,left,fullscreen,thumb][inspic=233,left,fullscreen,thumb][inspic=235,left,fullscreen,thumb][inspic=236,left,fullscreen,thumb][inspic=237,left,fullscreen,thumb][inspic=238,left,fullscreen,thumb][inspic=239,left,fullscreen,thumb][inspic=240,left,fullscreen,thumb][inspic=242,left,fullscreen,thumb][inspic=241,left,fullscreen,thumb]

Napsat komentář