Březen 2009

K pramenu moravské Dyje II.

Někteří z nás nebo spíš většina na onom místě,kde pramení a vyvěrá naše krásná řeka Dyje,ještě nikdy nebyla, a tak se rozhodlo, že jedno sobotní odpoledne pojedem tam. I když většinou jezdíme v neděli,udělali jsme dobře,že jsme jeli v sobotu,poněvadž bylo nádherně a v neděli deštivo:-) Skupina ve složení Jarek (ten již tam byl potřetí), Petr, Marek, Martin,Franta a Dejf vyrazila jak jinak než oklikou,ať se projedeme, přes Jevišovice, Boskovštejn, Mor.Budějovice, Domamil, Novou Říši,Telč a Panenskou Rozsíčku,kde se poblíž nachází onen pramen.
Okoštovali jsem vodu,pravda byla trochu zkalená, neboť ještě před pár dny tam byl sníh a nyní blato,vyfotili u skulptury umělce Luba Kristka (dalších asi 10 zastavení má po celé Dyji) a vydali se na zpáteční cestu přes Dačice, Jemnici, Dešov a Šumnou na Znojmo. Najeli jsme nějakých 200 km a to i díky Dejfovi,který se nabídl,že nás z Telče směrem k pramenu povede, neboť je vlastníkem telefonu s nahranou navigací,ale bohužel se nezadařilo a malinko se zabloudilo:-) Dejf tak radostně upaloval,že se nám ho podařilo dojet a vysvětlit,že jedem blbě asi až po 15 km.Naštěstí nás nezradila stará dobrá mapa  a taky znalost prostředí těch,co už tam kdysi byli:-) Jo,ještě jedno doplnění:cestou tam jsme se zastavili u stavení,kde kdysi pobýval přes léto básník O.Březina.

[inspic=181,left,fullscreen,thumb][inspic=186,left,fullscreen,thumb][inspic=183,left,fullscreen,thumb][inspic=180,left,fullscreen,thumb]
 

Napsat komentář